Górskie Wędrówki Górskie Wędrówki 6 dni, od 930 zł/os
Weekend SPA Weekend SPA 3 dni, od 545 zł/os
Romantyczny weekend Romantyczny weekend 3 dni, od 530 zł/os
Kochani Rodzice Kochani Rodzice 4 dni, od 680 zł/os
OBIEKT POLECANY W
Hotel Greno
Hotel Greno
Olimpijska 2
Karpacz, 58-540
Polska
Tel. 75 76 93 715
Email:
prev next

Wpis opublikowany 29.05.2015


Karpacz – wszechobecne piękno i komfort wypoczynku

Górskie krajobrazy urzekają swym pięknem i majestatem – to wiadomy fakt. Od lat stanowią inspirację dla wszelkiej maści artystów oraz miejsce refleksji i wypoczynku (także aktywnego) dla zwykłych ludzi. Hartujący klimat, czyste powietrze, woda oraz niebo, wszechobecna zieleń i stały kontakt z naturą – wszystko to można znaleźć w górskich miejscowościach i uzdrowiskach. Nie inaczej jest w Karkonoszach, gdzie prym wśród ośrodków wypoczynkowych od lat wiedzie Karpacz.

O historii słów kilka

Mimo iż pierwsze wzmianki o Karpaczu pojawiły się pod koniec czternastego wieku w „Księgach Walońskich”, jego powstanie datuje się już na wiek XII. Wtedy to swoją osadę założyli tu poszukiwacze złota. Wzniesienie i poświęcenie kaplicy Św. Wawrzyńca na Śnieżce (rok 1681) sprawiło, że Karpacz stał się punktem pielgrzymkowym. W XVIII i XIX wieku powstawały w nim kolejne kościółki oraz szkoły, zaś na skutek napływu turystów, nastąpił szybki rozwój osady. Gospody, zajazdy, pensjonaty, a nawet hotele – wszystkie te przybytki powstawały w związku ze stale rosnącym znaczeniem turystycznym Karpacza.

Warto wspomnieć, że już na początku XX wieku, mógł się on pochwalić ponad tysiącem miejsc noclegowych. Miasto Karpacz, jakie znamy dziś, utworzono w roku 1954.

Raj dla turystów

Karpacz to jednak nie tylko hotele i uzdrowiska – to masa zabytków i wyjątkowych miejsc, z których każde zasługuje na odwiedziny. Do głównych, stale przyciągających turystów, atrakcji należą m.in. Dziki Wodospad, Karczma Sądowa, Kościół Najświętszego Serca Jezusa, Krucze Skały, Muzeum Zabawek, Park Bajek, Skocznia Narciarska Orlinek, Świątynia Wang czy ogromna Zapora na Łomnicy. Niemałą atrakcją jest również Śnieżka – najwyższy szczyt w całym regionie i znany punkt wycieczkowy. Na jej szczyt prowadzą liczne szlaki, z których niektóre są naprawdę wymagające.

Wypoczynek wśród gór

Wszystkie te atrakcje w połączeniu z czystym powietrzem oraz wszechobecnym pięknem Karkonoszy sprawiają, że Karpacz jest prawdziwym turystycznym rajem. Hotele, pensjonaty, sanatoria – bez względu na to gdzie się zatrzymamy, wspaniała przygoda jest niemal zagwarantowana.

Niejeden hotel w karpaczu może pochwalić się ofertą bijącą na głowę profesjonalne sanatoria. Odnowa biologiczna, masaże, Spa – wszystko to jest na wyciągnięcie ręki.

Warto skorzystać z tej możliwość i przynajmniej raz odwiedzić Karpacz. Kto raz się w nim zakocha, będzie już regularnie wracał do serca Karkonoszy.

Content
<PoprzedniNastępny>
Maj 2015
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031